Obecní úřad Lhůta
332 01
Lhůta 81
TJ Sokol Lhůta
TJ Sokol Lhůta je pokračovatelem Dělnické Tělocvičné Jednoty a Tělocvičné jednoty Sokol.
Dělnická tělocvičná jednota (DTJ) byla v obci založena 27. září 1907. Jejím úkolem bylo nejprve vzdělávání a tělovýchova a později i výchova politická. Do roku 1948 měla DTJ průměrně 100 členů, k původním mužům se postupně přidaly i ženy, dorost a žactvo.
Tělocvičná jednota Sokol (Sokol) byla ustavena 27. března 1938 a pořádala od prvopočátku kromě samotného cvičení (prostných a na nářadí) i proslovy, přednášky, cvičební večery, dětské besídky, oslavy národních svátků, divadla, taneční zábavy a plesy. 12. dubna 1941 byla činnost Sokola zastavena okresním úřadem v Rokycanech a byl mu zabaven majetek. To trvalo do června 1945. 17. dubna 1948 byl Sokol nařízením vlády sloučen s DTJ.
Sportovní činnost v obci pak dále pokračovala v rámci Československého svazu tělesné výchovy a sportu (ČSTV), který byl v republice ustaven v roce 1957. Založením oddílu české házené a vybudováním hřiště začíná období, které obec nejvíce ve sportu proslavilo. Hráčské družstvo mužů se velmi brzy zapojilo do soutěží Západočeské župy a již tehdy byla házenkářské veřejnosti známá jména Eret, Jůdl, Doubek, Kugler a další. Na hřišti ve Lhůtě s házenou začínali mimo jiné dvojnásobný mistr světa Václav Eret, nositel titulu házenkář 20. století, Zdeněk Kugler, dlouholetý hráč Škody Plzeň a později prvoligový rozhodčí, a Ladislav Steiner, juniorský reprezentant a ligový hráč Lokomotivy Plzeň. Celý oddíl házené ve Lhůtě přešel na mezinárodní házenou - handbal, hrálo se na divizní úrovni. Činnost oddílu však v roce 1964 pro nedostatek hráčů zanikla.
V roce 1970 byla zásluhou Vlastimila Suchého zaktivizována ve Lhůtě opět činnost TJ Sokol a byl zde založen oddíl stolního tenisu, který v soutěžích družstev nepřetržitě pokračuje dosud. Za předsednictví V. Suchého se členové TJ aktivně podíleli na vybudování požární nádrže, šaten na hřišti a na rekonstrukci pohostinství. TJ pořádala odpolední čaje, které byly zdrojem příjmů pro její pokladnu.
Člen TJ Miroslav Kugler vstoupil v roce 1970 do družstva stolního tenisu tělesně postižených v Plzni. Na 1. světových hrách tělesně postižených v Paříži v roce 1983 získala dvanáctičlenná výprava tělesně postižených sportovců Baníku Ostrava a oddílu Plzeň za účasti Josefa Davídka a Miroslava Kuglera bronz ve stolním tenise jednotlivců. Roku 1993 přešli do TJ Sokol Lhůta tělesně postižení sportovci Disvalid Meta Plzeň. Ve stolním tenise pak byli mnohonásobnými mistry republiky v družstvech žen, muži skončili dvakrát na stříbrné pozici. V jednotlivcích dosáhly největšího úspěchu mnohonásobná mistryně republiky Mgr. Jolana Matoušková, roz. Davídková, a Jaroslava Janečková, obě medailistky z mistrovství Evropy a mistrovství světa. Mgr. Jolana Matoušková je rovněž vítězkou paralympiády v australském Sydney v roce 2000 a v řeckých Athénách v roce 2004 získala stříbrnou medaili v soutěži jednotlivců. Rovněž muži získali četné tituly na mistrovstvích republiky a reprezentovali ČR.
V červenci 2009 se TJ sloučila se sportovním klubem Huťman Nové Mitrovice a získala tak nové hráče stolního tenisu. TJ má 3 oddíly stolních tenistů, dva hrají okresní přebor I. a II. třídy a od roku 2013 také oddíl stolního tenisu vozíčkářů s významným hráčem Jaroslavem Hadravou - několikanásobným mistrem ČR, vítězem Českého poháru 2014, dvojnásobným vicemistrem Evropy z družstev a účastníkem paralympijských her v Londýně. Od roku 2013 pořádá TJ každoročně v Plzni turnaj ve stolním tenise vozíčkářů, který patří do celoročního seriálu Českého poháru a účastní se ho kolem 45 hráčů z celé ČR.
TJ každoročně v obci pořádá silvestrovský turnaj ve stolním tenise Memoriál Josefa Davídka a také turnaj v mariáši „O Marcelovo eso“ na památku zmíněného házenkáře Zdeňka Kuglera. TJ Sokol Lhůta se rovněž podílí na pořádání dětských dnů v obci, šachových turnajů, plesů a zábav pořádaných v místním pohostinství.